Designed by:
mobilne spa
środa, 05 stycznia 2011 14:12
mobilne spa - domowe spa
Jaki rodzaj spa jest najbliżej klienta? Odpowiedź wydaje się prosta: mobilne spa! Jest to najlepsze domowe spa. Wystarczy zadzwonić, a terapeuta pojawi się w hotelu, domu czy też pracy. Zabierze ze sobą spa i podzieli się nim ze swoim klientem. Tylko czy mobilne spa spełnia kryteria spa i wellness?

mobilne spa – najlepsze domowe spa

Mobilne spa nie jest pomysłem nowym. Jest to raczej odświeżona wersja znanych od dawna usług kosmetycznych i fryzjerskich wykonywanych w domu klienta. Mają swoje zalety. Są zdecydowanie tańsze, gdyż odpadają koszty prowadzenia własnego gabinetu. Praca taka może być zajęciem dorywczym, dodatkowy, połączonym ze sprzedażą kosmetyków. Czasem też uda się ominąć podatki… Jednak przyjeżdżając do domu klienta trudniej zapewnić mu to, co otrzymałby w salonie spa: komfort, elastyczność i różnorodność zabiegów, zastosowanie nowoczesnego sprzętu i no i oczywiście atmosferę ośrodka spa i wellness.

Taki spa biznes łatwiej prowadzić w dwie osoby. A to dlatego, że przeniesienie gabinetu spa do czyjegoś domu to ciężka fizyczna praca. Łatwiej, jeśli klient zamówi zabieg na twarz, dłonie lub stopy. Gorzej, jeśli trzeba wykonać masaż lub rytuał spa. Nawet składany, ultralekki stół (łóżko) do masażu waży ponad 10 kg. A do zabrania pozostają jeszcze kosmetyki, akcesoria, muzyka, aromaterapia dla stworzenia nastroju, plus gadżety charakterystyczne dla danego zabiegu.

Trudno powiedzieć ile dzisiaj działa mobilnych gabinetów spa. Wykonują najczęściej zabiegi na twarz, masaże twarzy, szyi i dekoltu, przedłużanie rzęs, hennę, regulację brwi, manicure, tipsy, pedicure i masaże ciała. Rzadziej spotyka się rytuały spa, choć i takie można zamówić do domu. Ceny oscylują w dolnych granicach usług kosmetycznych i spa. Na razie nie ma jeszcze wielkiej konkurencji, ale nowe mobilne gabinety powstają jeden po drugim. Część z nich działa cichutko w oparciu o stałe grono klientów, inne mają świetne strony internetowe, inwestują w reklamę i przebojem zdobywają wierną klientelę.

Klienci również zyskują korzystając z mobilnego spa. Zapracowani pracoholicy - karierowicze lub matki Polki - oszczędzają czas. Inni cenią sobie to, że po zabiegu mogą swoje rozgrzane ciało zawinąć w cieplutką, własną kołderkę i smacznie zasnąć.

Jedno jest pewne mobilne spa ma dobrą przyszłość.

 

Chcesz skorzystać z tekstów opublikowanych na SpaPartners.pl - zapoznaj się z zasadami!