Designed by:
SpaPartners
kosmetyki w spa

Pytanie, jak zwiększyć atrakcyjność oferty ośrodka spa zaprząta głowę wielu menedżerów spa. Obecny rynek kosmetyczny jest bardzo konkurencyjny. Seria kosmetyków spa sygnowana logo ośrodka spa może nie tylko poprawić wizerunek, ale również zwiększyć obroty. Takie dermokosmetyki mogłyby być oferowane większej liczbie klientów.
Więcej…
 
książki o spa biznesie

Niewiele jest pozycji na temat skutecznego zarządzania centrum spa i salonem kosmetycznym. Poniżej prezentujemy przegląd literatury na temat spa biznesu. Książki są co prawda po angielsku, ale wszystkie są dostępne on-line. Można więc od razu zabrać się do lektury.

Więcej…
 
wellbeing po polsku
wellbeing po polsku
Wellbeing to dobre samopoczucie i dobry stan zdrowia. Filozofia wellness (której wellbeing jest częścią) podkreśla, że aby osiągnąć harmonię miedzy ciałem, duchem i umysłem, należy dbać o psychologiczne, emocjonalne, intelektualne, towarzyskie, finansowe i fizyczne potrzeby człowieka. Nie jest to możliwe, jeśli zdrowie szwankuje. A jak swój wellbeing oceniają Polacy?
Więcej…
 
usługa profesjonalna spa

Profesjonalizm to często spotykane słowo w reklamach ośrodków spa, wellness i gabinetów kosmetycznych. Jednakże potoczne znaczenie usługi profesjonalnej różni się od definicji cytowanej w podręcznikach do marketingu. Warto więc zapoznać się ze zdaniem ekspertów od marketingu, aby oferowane zabiegi spa i wellness wypełniały marketingowe znaczenie profesjonalnej oferty.
Więcej…
 
rola marketingu szeptanego w gabientach spa
marketing szeptany w spa
Przekaz ustny (word of mouth communication, marketing szeptany) jest formą marketingu posprzedażnego. Jest wiarygodny, gdyż osoba, która skorzystała z usługi spa rekomenduje lub odradza jej zakup potencjalnym klientom. Czy można wpływać na te rekomendacje swojego gabinetu spa? Oczywiście, że tak i jest to zadanie spa marketingu.
Więcej…
 
branding w centrum spa

Brand to marka, a branding to proces jej budowania. Rozpoznawalna marka to prawdziwy kapitał. Jej wartość niekiedy znacznie przekracza wartość samego centrum spa. Wśród marek kosmetycznych można znaleźć liderów wymienianych w rankingu Superbrands.
Więcej…
 
marka centrum spa

Spa marketing jest, szczególnie w Polsce, dziedziną bardzo młodą. Początki planowania marketingowego w usługach zdrowotnych pojawiły się w czasie przemian ustrojowych, kiedy to rozpoczęto opracowywanie biznes-planów w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, które wtedy ubiegały się o samodzielność. Obecnie zaś spa marketing jest dynamicznie rozwijającym się obszarem marketingu usług zdrowotnych.
Więcej…
 
otwieramy spa - akty prawne

Aby projekt salonu spa był dobrze wykonany, przed stworzeniem biznes planu i projektu, warto zapoznać się z odpowiednimi aktami prawnymi. Uniknie się w ten sposób problemów z instytucjami kontrolującymi (np. Sanepidem lub nadzorem budowlanym).

Więcej…