Designed by:
spa - marketing
usługa profesjonalna spa
niedziela, 26 grudnia 2010 19:37

Profesjonalizm to często spotykane słowo w reklamach ośrodków spa, wellness i gabinetów kosmetycznych. Jednakże potoczne znaczenie usługi profesjonalnej różni się od definicji cytowanej w podręcznikach do marketingu. Warto więc zapoznać się ze zdaniem ekspertów od marketingu, aby oferowane zabiegi spa i wellness wypełniały marketingowe znaczenie profesjonalnej oferty.
 
rola marketingu szeptanego w gabientach spa
niedziela, 28 listopada 2010 08:28
marketing szeptany w spa
Przekaz ustny (word of mouth communication, marketing szeptany) jest formą marketingu posprzedażnego. Jest wiarygodny, gdyż osoba, która skorzystała z usługi spa rekomenduje lub odradza jej zakup potencjalnym klientom. Czy można wpływać na te rekomendacje swojego gabinetu spa? Oczywiście, że tak i jest to zadanie spa marketingu.
 
branding w centrum spa
niedziela, 21 listopada 2010 07:19

Brand to marka, a branding to proces jej budowania. Rozpoznawalna marka to prawdziwy kapitał. Jej wartość niekiedy znacznie przekracza wartość samego centrum spa. Wśród marek kosmetycznych można znaleźć liderów wymienianych w rankingu Superbrands.
 
marka centrum spa
piątek, 12 listopada 2010 22:03

Spa marketing jest, szczególnie w Polsce, dziedziną bardzo młodą. Początki planowania marketingowego w usługach zdrowotnych pojawiły się w czasie przemian ustrojowych, kiedy to rozpoczęto opracowywanie biznes-planów w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, które wtedy ubiegały się o samodzielność. Obecnie zaś spa marketing jest dynamicznie rozwijającym się obszarem marketingu usług zdrowotnych.
 
co to jest spa usługa?
sobota, 23 października 2010 20:03

Na rynku spa&wellness usługa kosmetyczna i produkt kosmetyczny są ze sobą ściśle powiązane. Jednakże, aby dobrze zarządzać spa-marketingiem trzeba zrozumieć istotę samej usługi i poznać jej cechy, które wpływają na tworzenie strategii marketingowych.