Designed by:
klub wellness
piątek, 12 czerwca 2009 09:36

Czego potrzeba, aby nabrać kondycji fizycznej, zregenerować siły i odpocząć? Idealnym miejscem jest klub wellness, który może być częścią centrum spa lub samodzielnie działającym ośrodkiem.

Klub wellness, czy strefa klubowa w centrum spa?

Klub wellness znacząco różni się od zwykłej siłowni. Oferuje bowiem wiele różnorodnych i atrakcyjnych form treningu i relaksu, w tym zabiegi spa. Modne stają się nowe zabiegi i przyrządy treningowe. Wybór jest duży, ale też nie łatwo podjąć decyzję o ich wyborze i ułożyć program treningu. Filozofia wellness zmienia podejście do klientów i zachęca ich do pozostania w ośrodku na dłużej.
zajęcia w klubie wellness

Pierwsza wizyta w klubie wellness wiąże się z przeprowadzeniem wszechstronnego testu wstępnego, na podstawie którego ustalany jest program w zakresie treningu i profilaktyki. W ramach testu określa się również potrzeby i cele klienta. Test wstępny i szczegółowy instruktaż dotyczący treningu są obowiązkowym składnikiem oferty. Następnie biorąc pod uwagę indywidualne preferencje klienta dobiera się intensywność i zakres treningu oraz rodzaj ćwiczeń i urządzeń treningowych.

Klub wellness zapewnia odpowiednio przygotowane sale treningowe umożliwiające trening wytrzymałościowy, trening siłowy oraz atrakcyjne zajęcia fitnessowe takie jak spinning, aerokickboxing, jogę czy zdrowe plecy. Ćwiczenia powinny być wykonywane pod kierunkiem instruktora, który poprawi błędy i zmotywuje do dalszej pracy. Smukła sylwetka i wyrzeźbione mięśnie wymagają dokładności i systematyczności.

Wiele klubów wellness oferuje swoim klientom indywidualne konsultacje z zakresu odżywiania. Warto z tego skorzystać. Codzienna dieta, choroby i stres wytrącają organizm z naturalnej równowagi. Jednych substancji spożywa się zbyt dużo (np. tłuszczów, soli), a innych zbyt mało (np. witamin, mikroelementów, błonnika). Zaburzenia przemiany materii rozwijają się przez lata. Powodują, że zbyt przedwczesne starzenie się organizmu i występowanie chorób cywilizacyjnych. Konsultacje z zakresu odżywania dotyczą nie tylko zdrowej diety. Są również pomocne przy osiąganiu celów treningowych. Często właściwie dobrana i przestrzegana dieta ułatwia przyrost masy mięśniowej lub też redukcję wagi ciała.

Zabiegi pielęgnacyjne i spa są skutecznym uzupełnieniem ćwiczeń fizycznych i odpowiedniej diety. Każdy klub wellness wyposażony jest w gabinety zabiegowe, w których wykonuje się masaże, zabiegi na ciało i twarz. Zabiegi spa dobierane są w zależności od potrzeb klienta.

Dla wielu gości najważniejsza jest redukcja wagi ciała. Dla nich w klubowym gabinecie spa pojawiają się masaże odchudzające, zawijanie ciała (body wrapping) oraz okłady z alg, błota z morza martwego lub borowiny. Wiele klubów dysponuje specjalistycznymi urządzeniami do spalania tłuszczu i modelowania sylwetki, np. endermologia, kapsuły spa. Dla innych gości relaks i regenerację po wysiłku fizycznym zapewnią masaże sportowe i relaksacyjne, sauna lub łaźnia. Zabiegi pielęgnacyjne np. z algami pomagają usunąć toksyny i produkty przemiany materii z organizmu.

Bardzo ważnym elementem w klubie wellness jest miejsce odpoczynku. Mała kawiarenka pozwala ochłonąć po zabiegach, posłuchać relaksującej muzyki, uzupełnić płyny i przeczytać ciekawe artykuły w prasie o zdrowiu, spa i wellness.

 

Chcesz skorzystać z tekstów opublikowanych na SpaPartners.pl - zapoznaj się z zasadami!