Designed by:
gabinet dla dwojga w spa
wtorek, 13 lipca 2010 15:35
gabinet dla dwojga w spa

Gabinet dla dwojga zyskuje coraz większą popularność w salonie spa. Inwestorzy widzą w nim pomysł na przyciągnięcie klientów, a klienci cenią go jako urozmaicenie wizyt w centrum spa. Wydawałoby się, że gabinet dla dwojga powinien spodobać się wielu parom, gdyż oferuje wspólne zabiegi, miłe spędzenie czasu na odnowie biologicznej, a czasem nawet lampkę wina. Praktyka pokazuje jednak, że jest inaczej.


Gabinet dla dwojga to doskonały sposób na promocję i zainteresowanie nowych klientów swoim salonem spa

Wśród klientów korzystających parami z zabiegów spa, kosmetycznych i odnowy biologicznej są najczęściej przyjaciółki, chociaż odwiedzają go również zakochane pary, nowożeńcy i matki z córkami. Wyjście do ośrodka spa z bliską osobą jest okazją do wspólnego spędzenia czasu, intymnych rozmów, plotek i wspólnego skorzystania z zabiegów.

Kiedy warto w swoim salonie spa urządzić gabinet dla dwojga? Na to pytanie trudno odpowiedzieć bez głębszej analizy centrum spa, jego klientów i otoczenia. Jest jednak kilka wskazówek. Na pewno warto pokusić się o stworzenie takiego gabinet w dużym centrum spa. Będzie to wtedy świetne uzupełnienie i dopełnienie oferty. Jeśli niewielkie spa ma do dyspozycji tylko trzy pomieszczenia to lepiej zagospodarować je na gabinety jednoosobowe. Gabinet dla dwojga nie powinien być profilowany pod konkretną grupę klientów. Dla przykładu zakochane pary stosunkowo rzadko korzystają z takiej oferty. Częściej zdarza się, że gabinet dla dwóch osób zajmują przyjaciółki. To powoduje, że wyposażenie gabinetu w dwuosobową wannę ograniczy jego wykorzystanie.

Pomieszczenie przeznaczone na gabinet dla dwóch osób powinno być bardziej przestronne, mogące swobodnie pomieścić dwie leżanki lub łóżka do masażu oraz stworzyć komfortowe warunki do pracy dla przynajmniej dwóch terapeutów / kosmetologów. Dodatkowo mogą się tutaj znajdować podgrzewane leżanki, dwa prysznice, dwuosobowa wanna z hydromasażem lub masażem perełkowym, itp.


Praktyka pokazuje, że w Polsce zdecydowanie bardziej popularne są zabiegi dla jednej osoby niż dla dwóch. Gabinet dla dwojga należy więc tak urządzić, aby nie przytłaczał swoją wielkością, jeśli z zabiegów będzie korzystała tylko jedna osoba. Cenna będzie również możliwość tymczasowego dzielenia gabinetu na dwa mniejsze. Jednak jest to możliwe tylko w przypadku zwykłego gabinetu kosmetycznego. Tymczasowa ścianka powinna być w miarę solidna, aby tłumić dźwięki, muzykę i rozmowy. To zapewni komfort klientom. W takim przypadku gabinet musi być wyposażony w dwie umywalki i dobrze rozplanowane szafki na kosmetyki i akcesoria, natomiast podwójna kabina prysznicowa może pozostać po jednej stronie.

Gabinet dla dwojga ułatwia promocję salonu spa. Niewiele ośrodków spa dysponuje takimi gabinetami, więc posiadanie takiej perełki stwarza możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji. Dzięki temu można organizować ciekawe promocje i sesje zabiegowe, np. popołudnie z przyjaciółką, dwie godziny z mamą, walentynki, babskie pogaduchy, babskie wieczory w salonie spa, itp.

 

Chcesz skorzystać z tekstów opublikowanych na SpaPartners.pl - zapoznaj się z zasadami!