Designed by:
pielęgnacja w ciąży
SPA w ciąży – czego unikać
piątek, 05 marca 2010 08:50
kosmetyki zakazane w ciąży
Wiele kobiet w czasie ciąży słyszy komplementy na temat swojej zdrowej i jędrnej skóry, choć wcześniej takie pięknej skóry nie miały. Niewątpliwie ciąża to okres burzliwych zmian w organizmie kobiety. Zwykle cera się poprawia, ale czasem bywa inaczej. Jedno jest pewne - należy wprowadzić nieco zmian w pielęgnacji swojej urody, a z części kosmetyków i zabiegów lepiej w ogóle zrezygnować.
 
kremy na rozstępy
niedziela, 31 stycznia 2010 08:56

Stosowanie kosmetyków zapobiegających pojawieniu się rozstępów jest jednym z elementów działań profilaktycznych. Nie mają co prawda 100% skuteczności, ale zawarte w nich substancje aktywne wzmacniają skórę i przygotowują ją na rozciąganie. Korzystne jest również stosowanie masażu podczas aplikacji kremu.
 
rozstępy w ciąży
środa, 27 stycznia 2010 08:55
rozstępy w ciąży
Rozstępy skórne bardzo często pojawiają się u kobiet w ciąży (striae gravidarum). Prawdopodobnie ten problem dotyczy, aż 90% kobiet. Ich przyczyną jest gwałtowne rozciąganie skóry, które towarzyszy zbyt szybkiemu wzrostowi wagi ciała w czasie ciąży, predyspozycje genetyczne, zmiany hormonalne oraz inne nie poznane jeszcze czynniki. U kobiet ciężarnych rozstępy powstają najczęściej na pośladkach, udach, piersiach i promieniście wokół pępka.