Designed by:
jak otworzyć spa
książki o spa biznesie
sobota, 10 września 2011 10:20

Niewiele jest pozycji na temat skutecznego zarządzania centrum spa i salonem kosmetycznym. Poniżej prezentujemy przegląd literatury na temat spa biznesu. Książki są co prawda po angielsku, ale wszystkie są dostępne on-line. Można więc od razu zabrać się do lektury.

Więcej…
 
otwieramy spa - akty prawne
wtorek, 06 kwietnia 2010 08:40

Aby projekt salonu spa był dobrze wykonany, przed stworzeniem biznes planu i projektu, warto zapoznać się z odpowiednimi aktami prawnymi. Uniknie się w ten sposób problemów z instytucjami kontrolującymi (np. Sanepidem lub nadzorem budowlanym).

Więcej…
 
jak otworzyć spa - wybierz rodzaj spa
poniedziałek, 12 października 2009 11:01

Przystępując się do pisania biznes planu swojego salonu spa warto zastanowić się, jaki typ ośrodka spa będzie najodpowiedniejszy. Podział ośrodków przedstawia się następująco: day-spa, resort spa, hotel spa, club spa, mineral spring spa, medical spa i destination spa. Wybór zależy od wielu czynników: lokalizacji, otoczenia, zasobów finansowych oraz preferencji właściciela.

Więcej…
 
jak otworzyć spa
piątek, 19 października 2007 10:42

Można otworzyć zupełnie nowe spa lub przekształcić obecny gabinet kosmetyczny w miejskie spa. Jak to zrobić? Do pobrania dwa artykuły w formacie pdf.

Więcej…